Kasko

Trafik Sigortası

Trafikte gerçekleşebilecek olan her türlü kaza sonucunda karşı tarafa vereceğiniz madden ve bedenen tüm zararların teminat altına alınmasıdır.

Sigorta Win ile sektörün en kapsamlı trafik sigortasının sahibi olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bilgi formunu doldurunuz.

Kasko sigortası nedir ne işe yarar?

Kasko sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

Kasko sigortası nasıl yapılır?

 • Kasko yaptırmayı istediğiniz firma ile görüşmeler sağlanır, teklifler bakılarak kişilerin isteği doğrultusunda kapsamına göre kasko sözleşmesi yapılır.
 • Araç sahibinin geçmişte kaza yapıp yapmaması, hasarsızlık indirimi oranında etkilidir.

Kasko sigortasının faydaları nelerdir?

 • Kaza sonucu oluşabilecek hasarları karşılar: Sadece karşı taraftan kaynaklı kazalarda oluşabilecek olan hasarları değil; sizden kaynaklı olabilecek araç hasarlarını da kısmen ya da tamamen karşılar. Hangi hasarların karşılanabileceği ise poliçede belirtilir.
 • Çekici hizmeti sunar: Çoğu kazada ya da arızada araç hareket edemez hale geldiği için, çekici büyük önem kazanır. Bu nedenle kaskolar belirli durumlar ve limitler dâhilinde ücretsiz çekici hizmeti de sunar.
 • Yedek araç verir: Kaza, arıza ve benzeri durumlardan dolayı aracınız onarım sürecinde olduğu ve aracınızı kullanamadığınız için sigorta şirketi tarafından size ikame araç verilir. Böylece yaşanabilecek olan olumsuz durumlardan etkilenmeden günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
 • Hırsızlık durumunda da geçerlidir: Çoğu sigorta şirketi, genellikle ek bir bedel ödemek şartıyla hırsızlık gibi durumlarda da kısmen ya da tamamen oluşabilecek zararları telafi ederler. Araç çalınmış ya da çalınmamasına rağmen hırsızlık girişimi sonucu zarar görmüşse sigorta şirketi bu zararları sigorta poliçesinin dâhilinde karşılayabilmektedir.
 • Doğal afetlerde oluşan zararı giderir: Dolu, sağanak yağmur, yangın, toprak kayması, deprem gibi birbirinden farklı doğa olayları sonucu aracınızda meydana gelebilecek olan zararlar da kasko tarafından karşılanabilmektedir.
 • Sağlık sorunlarında destek olur: Teminatlar içerisine eklenebilen sağlık hizmetleri sayesinde kaza sonucu oluşabilecek yaralanma, ölüm gibi can güvenliği ile ilgili durumlarda da sigorta şirketiniz destek olabilmektedir.

Konut sigortası nedir ne işe yarar?

Konut sigortası, konutu ve/veya içindeki eşyaları belli tehlikelere karşı güvence altına alan, isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile evinizi, eşyalarınızı ve binanızı yangın, deprem ya da hortum gibi afetlere karşı koruma altına alarak maddi zararları karşılayabilirsiniz.

Konut sigortasının faydaları nelerdir?

 • Yangın, sel, su baskını, fırtına, hırsız, toplumsal kargaşalar bunların tümü zaten temel başlıklardır. Poliçelerin hemen hepsi, bu riskler hayata geçtiğinde eviniz ve eşyalarınızda oluşan zararı karşılar. Deprem hasarında ise DASK ın sağladığı limit, gerçek değere tamamlanır. Bu risklerin gerçekleşmesi sonucu sigortalanan konut oturulamaz hale geldiyse, tamir süresince kullanılan evin masrafları da sigorta tarafından karşılanır.
 • Sigortanın faydasını görmek için başınıza büyük bir felaket gelmesi gerekmez. Hayat olağan akışında devam ederken de ödediğiniz primler size hizmet olarak döner. Konut sigortası tercihe bağlı olarak konut içindeki tesisatları da güvence altına alır. Çilingir, su ve elektrik tesisatı ile ilgili işler, hatta kombi bakımı ve halı yıkama gibi pek çok hizmet, sigortanız tarafından karşılanabilir. Sorunlar ve ihtiyaçlar sizi bunaltmaz, sigorta poliçeniz sizin için çözüm üretir. Asistans teminatı size uygun çözümü mutlaka sunacaktır. Unutmayın, musluğu siz açık unutsanız da sigorta zararlarınızı karşılar.
 • Konut sigortası evin içinde gerçekleşecek kazalara karşı da teminat sağlayabilir. Poliçedeki esaslara göre, vefat durumunda varislere, sakatlık durumunda kendisine tazminat ödenir. Konut sigortası poliçeleri dışarıda olabilecek kazalara karşı da düzenleme içerebilir. Bu tip poliçe maddeleri, sakatlanma halinde, sakatlığa bağlı olarak evde yapılması zorunlu yapısal düzenlemeleri teminat altına alır ve masraflar karşılanır. Ek olarak, konut sigortası bulunan evin içinde aile bireyleri tarafından üçüncü şahıslara verilebilecek her türlü zarar da poliçedeki limitler dahilinde karşılanır.

Geçen zaman sadece binayı yıpratmaz, binanın maddi değeri de enflasyon karşısında yıpranabilir. Sigorta, konutun değerini enflasyon etkisine karşı korur ve sigorta bedelinde enflasyon oranında artış uygular. Artış oranı belirlenirken Türkiye İstatistik Kurumu’nun verileri esas alınır. Böylelikle hasar durumunda alınacak, gerçek anlamda zararı karşılayabilir.